Hakkında

photo

Doğum mucizevi bir an… fotoğrafçı olarak tanıklık ise beni bu mucizenin bir parçası yapıyor. Her insanın dünyaya ilk gözlerini açışı, ilk nefesi ve onu heyecanla bekleyen ailesiyle kavuşması ayrı bir hikayedir. O aşkı her defasında ailelerle birlikte hissetmek sanırım beni bu mesleğe bağlayan en önemli etken…

Hiçbir karşılaşma tesadüf değildir. Kimbilir belki birgün sizin de mutlu anlarınızda birlikte oluruz. 
 
1971 yılında İstanbul’da doğdum. İstanbul Marmara Üniversitesi İşletme fakültesi mezunuyum. Yirmi yıl medikal yayıncılık firmasında genel koordinatör olarak çalıştım.

Fotoğrafa olan ilgim sebebiyle çeşitli eğitimler aldım. Temel ve ileri fotoğrafçılık, makro fotoğraf çekim teknikleri eğitimlerinden sonra İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) üyesi oldum ve İFSAK’ta “Gün Işığında Portre”, “Doğum fotoğrafçılığı”, “İleri Çekim Teknikleri” v.b. farklı birçok atölyeye katıldım. 2016 yılının Haziran ayında İFSAK’ta fotoğraf gösterisi ve söyleşi yaptım.


2015 yılında profesyonel olarak doğum fotoğrafçılığı yapmaya başladım. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli fotoğraf atölyelerine ve sergilerine katıldım, katılmaya devam ediyorum. Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu AFİAP (Artiste Fédération Internationale de l'Art Photographique) ünvanı sahibiyim.
 
Eylül 2017’de “Fotokare Fotoğraf Hizmetleri A.Ş” kurucu ortağı oldum. Stüdyom Maslak, İstanbul’dadır. www.fotokare.com.tr
Ekim 2018 – Mayıs 2019 arasında DOUM’da “Doula ve Doğum Rehberliği” eğitimimi tamamladım. Stajyer Doula olarak çalıştım.
 
Halen aktif olarak İFSAK Yönetim Kurulu’nda ve Seminerler ve Atölyeler birimindeki çalışmalarımın yanı sıra, doğum fotoğrafçısı olmak isteyenlere “Doğum Fotoğrafçılığı” semineri danışmanlığı yapmaktayım.

Stüdyomda fotoğraf çekimlerime ve farklı konulardaki proje çalışmalarıma büyük bir keyifle devam etmekteyim.

Tania Sisa